VIDEO PROHLÍDKA PROSTOR

HISTORIE

Společnost TIGEMMA spol. s r.o. podniká v oboru strojírenství od počátku 90. let.

Činnost společnosti započala v roce 1991 v oblasti zámečnictví a zakázkové práce a byla založena dvěma společníky. V roce 1995 se firma transformovala na právnický subjekt TIGEMMA spol. s r.o. se sídlem v Bělotíně.

Rozvoj byl směřován k soběstačnosti v technologickém vybavení od prvovýroby až po finální produkt se zaměřením na spolupráci a kooperační práce se strojírenskými firmami v tuzemsku i zahraničí. V současnosti mimo jiné nabízí i výrobky a služby z oblasti zpracování ušlechtilých materiálů jako jsou nerezové oceli a hliníkové slitiny.

Zajištěním uceleného výrobního procesu od tvarového dělení materiálu, ohýbání, tryskání, lakování a autodopravy je k dispozici komplexní technologický park.

Vyráběny jsou jak dílčí výrobky pro stálé zákazníky dle jejich požadavků, tak vlastní finální výrobky, včetně zajištění marketingových činností a prodeje přes obchodní zástupce. Výrobní program vlastní produkce se zaměřuje na inženýrsko dodavatelskou činnost v oblasti průmyslových odsávacích systémů, a to především odsávacích zařízení a filtračních zařízení.

Časová osa

Počátek této činnosti se datuje od roku 2003, kdy bylo zřízeno servisní středisko. Společnost Tigemma disponuje vlastním konstrukčním oddělením, které se svými zkušenostmi podílí na vývoji a zabezpečení výrobní a projektové dokumentace.

Hlavní výrobní program tedy zastupují produkty:

  • Inženýrsko dodavatelská činnost v oblasti průmyslových odsávacích systémů.
  • Výroba strojních součástí dle požadavků zákazníka.
  • Tlakové nádoby.
  • Protihluková opláštění elektrických generátorů a čerpací techniky.
  • Strojní součásti určené pro zkušební stánky v automobilovém průmyslu.
  • Stroje a jejich součásti pro potravinářský, textilní a petrochemický průmysl a pro průmysl zpracování nerostného bohatství.

Společnost v současnosti zaměstnává okolo 150 zaměstnanců při ročním obratu 206 mil. Kč (rok 2015). V letech 2005–2006 proběhla výstavba nové strojírenské haly o velikosti 2400 m2, která byla vybavena mostovými jeřáby o celkové nosnosti 16 tun a novými technologiemi. V roce 2007 bylo dokončeno vybudování zpevněných ploch o celkové rozloze 3400 m2. Strojní park technologického vybavení je neustále obměňován a doplňován, a kopíruje moderní trendy ve strojírenské výrobě.

V letech 2014–2015 byly vybudovány dvě nové haly určené pro montáže a povrchové úpravy o celkové rozloze 1400 m2 vybaveny mostovými jeřáby. Byla dobudována infrastruktura uvnitř společnosti a celková venkovní zpevněná plocha činí okolo 5000 m2.

 

Scan 1
Scan 2
Scan 3