Historie

Historie společnosti se datuje od roku 1991, kdy byla dvěma společníky založena zámečnická a zakázková strojní dílna, která se v roce 1995 transformovala do právnického subjektu Tigemma spol. s r.o. se sídlem v Bělotíně.

Postupným rozvojem společnosti a nemalými investicemi se podařilo naplnit vizi zakladatelů - vybudování soběstačné firmy disponující technologickým vybavením od prvovýroby po finální produkt.

V letech 2005–2006 proběhla výstavba nové strojírenské haly o velikosti 2400 m2. Technologické a strojní vybavení je neustále obměňováno a doplňováno, takže kopíruje moderní trendy ve strojírenské výrobě. V letech 2014–2015 byly vybudovány dvě nové haly o celkové rozloze 1400 m2 určené pro montáž a povrchovou úpravu. Byla dobudována kompletní infrastruktura společnosti.

Tigemma dnes zaměstnává kolem 170 lidí a je respektovaným dodavatelem výrobků i služeb mnoha tuzemským i zahraničním firmám. Vedle zakázkové výroby strojírenských komponent a systémů nabízí široký sortiment vlastních výrobků pro oblast průmyslových odsávacích a filtračních systémů. Díky vlastnímu konstrukčnímu oddělení, výrobním kapacitám a zkušenému servisnímu týmu nabízí Tigemma komplexní řešení - od projektu přes výrobu až po instalaci a pravidelný servis zařízení.

Milníky: