Nezávazná poptávka
500 znaků zbývá
VIDEO PROHLÍDKA PROSTOR

Průmyslové odsávací digestoře od Tigemma

Digestoře jsou určeny k odsávání suché a nelepivé znečistěné vzdušiny, které vznikají jako vedlejší produkt průmyslové výroby ve strojírenství, výrobě stavebních hmot, potravinářství, dřevozpracujícím průmyslu atd.. Jsou konstruovány s pomocí prefabrikovaných dílů, které umožňují modulární konstrukci a jsou dodávány dle individuálních požadavků projektovaného pracoviště. Odsávané digestoře se zavěšují na pomocnou ocelovou konstrukci nebo je možné je umístit pomocí soustavy závěsů, lan na stropní konstrukci haly nad zamyšlený zdroj emitující emisi. Průmyslové digestoře se používají v vzduchotechnických systémech technologického odsávání kdy nelze zabezpečit odsávaní lokálně od zdroje znečistění.

Odsávací digestoř je vybavena ochrannými lamelami ve volitelné libovolné délce a provedení. Lamely splňují požadavky ČSN EN 1598 - Ochrana zdraví a bezpečnost práce při svařování a příbuzných procesech - Průsvitné závěsy, pásy a zástěny pro obloukové svařování. Ochranné lamely slouží k zabránění rozstřiku jisker, šíření světelného záření a koncentrované emise do okolí.

Odsávací digestoře TIGEMMA se vyznačují jednoduchým principem odsávání, které se uskutečňuje prostřednictvím po obvodu rozmístěných oválných otvorů (štěrbin). Výkon odsávacího zařízení pro odsávání digestoří se odvozuje výpočtem od celkové plochy digestoře a jejím zatížením (500-800 m³/m2/h) dle koncentrace prachu obsažený v odsávané vzdušině. Odsávací digestoře jsou konstruovány z hliníkového plechu opatřený kvalitním práškovým nástřikem v RAL dle požadavku objednatele (základní odstín RAL 7044), který zabezpečuje dlouhodobou životnost zařízení. Díky volbě materiálu se odsávané digestoře vyznačují nízkou hmotností. V případech, kdy je požadováno zabezpečit světelné podmínky pro práci obsluhy, dodáváme na objednání vnitřní osvětlení z LED panelů.

Výhody digestoří:

  • Vysoká účinnost odtahu emise při malém odsávaném objemu.
  • Odsávaní emisí od zdroje znečistění.
  • Modulová stavba, volba zavěšení, variabilní délka ochranných lamel.
  • Ochrana okolí před účinky tepelného a světelného záření.
  • Jednoduchá montáž lamelového ověšení.
  • Snížení rizika vzniku požáru na provozu.
  • Flexibilní úprava rozměru digestoře v návrhu pracoviště.
  • Možnost dodávky digestoře v provedení s osvětlením.

Pro ukázku aplikací těchto zařízení následujte reference.

Průmyslová odsávací digestoř

Materiály ke stažení PDF:

TIP: Podívejte se na video z pracovních prostor společnosti Tigemma pomocí žlutého tlačítka vlevo