Nezávazná poptávka
500 znaků zbývá
VIDEO PROHLÍDKA PROSTOR

Odsávací stoly pro termické řezání kovů

Materiálové odsávací stoly lehké řady do nosnosti 390 kg/m²

Materiálové odsávané stoly lehké řady TIGEMMA jsou stoly nové generace, které se vyznačují nízkou hmotností a nízkými pořizovacími náklady. Jsou určeny pro tepelné dělení kovových materiálů plazmou. Jejich maximální zatížení je 390 kg/m² děleného materiálu. Tyto stoly se vyznačují lehkou a stabilní konstrukcí. Díky osvědčené konstrukci je zajištěna optimální sací účinnost, vyšší úroveň bezpečnosti a snadné čištění. Konstrukce stolu využívá tzv. principu plošného odsávání, kde je proces extrakce ve srovnání s klasickými odsávacími stoly rovnoměrnější a efektivnější. Stoly jsou navržené do jednoho celku. Ovládání spínání jednotlivých sekcí odsávacího stolu je provedeno mechanickou vazbou CNC stroje se stolem - ovládací ližinou nebo elektro-pneumatické spínání z řídicího systému stroje. Velikost sběrné vany stolu zaručuje delší periodu čistění stolu, a tím i značné úspory nákladů na údržbu zařízení. Stoly jsou určeny pro řezání kovových materiálů s maximální tloušťkou 50 mm. Velikost stolu je navržena pro maximální velikost pracovní 2000 x 6000. Výška stolu je 700 mm pro všechny velikosti odsávaných stolů.

Materiálové odsávané stoly lehké řady do nosnosti 390 kg/m²

Materiálové odsávací stoly střední řady do nosnosti 1800kg/m²

Materiálové odsávací stoly střední řady TIGEMMA jsou určeny pro termické dělení kovových materiálů plazmou a plamenem. Jejich maximální zatížení je konstruováno na 1800 kg/m² děleného ocelového materiálu. Díky odzkoušené a prověřené konstrukci stolu zaručují společně se správně navrženým odsávacím systémem optimální odtah zplodin, vyšší stupeň bezpečnosti a komfort při čistění. Konstrukce stolu využívá tzv. princip povrchového odsávaní, které je v porovnáním s odsávání komerčně rozšířených stolů je rovnoměrnější a účinnější. Odsávané stoly střední řady bývají sestaveny z tří a čtyř sekčních standardně vyráběných modulů, které kombinací použitého modulu se dají sestavit do požadovaného rozměru stolu. Sekční otvírání klapek stolu je spínáno pomocí ovládací ližiny upevněné na suportu pálicího stroje, nebo elektro-pneumatickým ovládáním z nadřazeného CNC ovládání stroje. Dostatečná velikost objemu záchytné vany hrubých nečistot zaručuje prodloužený interval čistění a tím značnou úsporu nákladů na údržbu zařízení. Vložená ocelové síta, která se nacházejí pod podkladními rámy, zabraňují propadávání malých dílů do záchytné vany. Stoly jsou konstruovány tak, že maximální možný použitý plech musí být do tloušťky 220 mm. Výška všech jednotlivých modulů nepřekračuje 700 mm. Materiálové stoly střední řady se dodávají v pracovních šířkách od 1 do 6 m s možností volby délky stolu dle potřeb technologie řezání.

Materiálové odsávací stoly  střední řady do nosnosti 1800kg/m²

Materiálové odsávací stoly těžké řady do nosnosti 2400kg/m²

Materiálové odsávací stoly těžké řady TIGEMMA jsou určeny pro termické dělení kovových materiálů pro nejnáročnější aplikace z hlediska tepelného a hmotnostního zatížení. Jejich maximální nosnost je určena do 2400 kg/m². Díky odzkoušené a prověřené konstrukci stolu zaručují společně se správně navrženým odsávacím systémem optimální odtah zplodin, vyšší stupeň bezpečnosti a komfort při čistění stolu. Konstrukce stolu využívá tzv. princip povrchového odsávaní, které v je porovnáním s odsávání komerčně rozšířených stolů je rovnoměrnější a účinnější. Odsávané stoly těžké řady bývají sestaveny z tří a čtyř sekčních standardně vyráběných modulů, které kombinací použitého modulu se dají sestavit do požadovaného rozměru stolu. Sekční otvírání klapek stolu je spínáno pomocí ovládací ližiny upevněné na suportu pálicího stroje, nebo elektro-pneumatickým ovládáním z nadřazeného CNC ovládání stroje. Toto řešení má z hlediska vysoké tepelné zátěže velký vliv na dlouhodobou a spolehlivou funkčnost zařízení v nejtěžších provozech Dostatečná velikost objemu záchytné vany hrubých nečistot zaručuje prodloužený interval čistění a tím značnou úsporu nákladů na údržbu zařízení. Stoly těžké řady mohou být vybaveny systémem záchytu lamel a rámu lamel proti vytažení při manipulaci plechů magnetickými upínači. Lamely stolu jsou vyrobeny z plechu tloušťky 12 mm, v rozteči 250 mm, výška lamely 150 mm. Stoly jsou konstruovány tak, že maximální možný použitý plech musí být do tloušťky 300 mm. Výška stolů u všech rozměrů je 738 mm. Materiálové stoly střední řady se dodávají v pracovních šířkách od 1 do 6 m s možností volby délky stolu dle potřeb technologie řezání.

Konstrukce stolu

Dokumenty ke stažení PDF