Nezávazná poptávka
500 znaků zbývá
VIDEO PROHLÍDKA PROSTOR

Filtrační zařízení a odsávací zařízení TIG FSD

Filtrační a odsávací zařízení slouží k odsávání a odlučování tuhých prachových emisí, které vznikají jako vedlejší produkt průmyslové výroby ve strojírenství, výrobě stavebních hmot, potravinářství, dřevozpracujícím průmyslu atd. Filtrační zařízení TIG FSD dodáváme v rozsahu vzduchotechnického výkonu 1250−4850 m³/hod. S úspěchem lze filtrační zařízení a odsávací zařízení využít pro filtraci a odloučení většiny typů prachů a vzdušin vyskytující se v průmyslové praxi.

Primární vhodnost použití:

  • Emise prachu vznikající při termickém dělení kovů.
  • Emise prachu vznikající při svařování a pájení.
  • Emise prachu vznikající při broušení a příbuzných technologií.
  • Emise prachu vznikající při tryskání kovů.
  • Snížení výskytu prachových částic ve výrobních prostorech.

Popis zařízení:

Filtrační a odsávací zařízení TIG FSD je vyrobeno z ocelového plechu tloušťky 3 mm. Antikorozní ochrana zařízení je zabezpečena použitím kvalitního dvousložkového polyuretanového nátěru. Konstrukce filtračního zařízení je kompaktní a samonosná se zabudovaným integrovaným ventilátorem. Filtrační zařízení je konstruováno s důrazem na variabilitu umístění v objektu. Kombinací polohy ovládacích prvků, sací tvarovky a zásobníku separovaného odpadu lze docílit optimálního ergonomického umístění technologie.

Filtrační zařízení TIG FSD je vybaveno automatickým čištěním filtračního materiálu za pomocí stlačeného vzduchu. Řídicí jednotka kontinuálně sleduje vývoj nárůstu nebo poklesu tlakové ztráty filtračního materiálu a dle toho provozní režim čištění automaticky optimalizuje. Řídící jednotka umožňuje analýzu nastavených parametrů pomocí přenosu dat k optimalizaci pro výrobce nebo servisní organizaci. U filtračních zařízení typové řady TIG FSD jsou zúročeny dlouholeté zkušenosti s vývojem a provozem odsávacích systémů. Filtrační jednotky jsou dodávaný s rozběhem elektromotoru ventilátoru elektronickým soft startérem nebo s frekvenčním měničem. Použitím kvalitního filtračního materiálu filtrační zařízení TIG FSD dosahují nízké hodnoty TZL ve výduchu ventilátoru. Použitý filtrační materiál je zařazen dle DIN EN 60335-2-69 do kategorie „M“. Zařízení jsou vhodná pro vracení přefiltrované vzdušiny zpět do výrobních prostor za předpokladu dodržení a nepřekročení přípustných emisních limitů (PEL) na pracovišti dle NV 361/2007 Sb. Filtrační zařízení TIG FSD současně splňuje všechny kritéria kladená zákonem o ovzduší č. 201/2012 Sb. na množství TZL. Optimálním výběrem typu filtračního materiálu a nastavení zatížení filtrační plochy pro danou odsávací aplikaci se dosáhne požadovaných provozních parametrů.

*TZL = tuhé znečisťující látky

Filtrační a odsávací zařízení TIG FSD 47,5 - 76
Filtrační a odsávací zařízení TIG FSD 19 - 38

Pro ukázku aplikací těchto zařízení následujte reference.

Materiály ke stažení PDF